Boston Bruins vs. Tampa Bay Lightning LIVE STREAM GRATUIT (8/26/20/20): Cum se urmărește playoff-ul NHL, ora, canalul

În una dintre cele mai așteptate confruntări din playoff-ul Cupei Stanley, Tampa Bay Lightning și Boston Bruins s-au ridicat la înălțimea așteptărilor de la început.

Boston a ieșit în forță cu o victorie cu 3-2 în primul meci, dar Tampa Bay a revenit în prelungiri în meciul 2 pentru a câștiga cu 4-3 și a egalat seria cu același număr de goluri marcate între cele două echipe.

Singurul separator real până acum a fost faptul că Tampa Bay a primit cu 21 de aruncări mai multe decât Boston până acum, Lightning având 77 de aruncări la poartă față de cele 56 ale lui Boston.

Veziți LIVE: fuboTV (încercare gratuită), Sling TV (încercare gratuită), Hulu Live TV (încercare gratuită)

Ultima dată, Tampa Bay a făcut ceea ce a reușit de două ori în seria din primul tur împotriva lui Columbus: a terminat meciul în prelungiri. Deși nu a fost chiar a cincea victorie în prelungiri pe care a avut-o în primul meci al seriei cu Blue Jackets, Tampa Bay a ținut meciul aproape până târziu și a depășit Boston cu un gol la 4:40 în prelungiri de Ondrej Palat.

În timp ce Tampa Bay a vărsat șuturi până acum în acest meci, Boston a profitat la maxim de șansele sale. Marți, Bruins au reușit 3 din 25 de aruncări, față de doar 4 din 40 ale celor de la Lightning. Brad Marchand a continuat să fie unul dintre liderii echipei, deoarece a marcat două goluri în efortul din meciul 2.

Puteți urmări meciurile NHL chiar dacă nu aveți cablu, înscriindu-vă pentru o perioadă de probă gratuită la fuboTV (probă gratuită), Sling TV (probă gratuită) sau Hulu Live TV (probă gratuită).