NASCAR: Phoenix ideiglenes rajtrács – Chase Elliott a pole-ban NASCAR: Phoenix ideiglenes rajtrács – Chase Elliott a pole pozícióban

Chase Elliott indul a pole pozícióból a NASCAR Cup Series 2020-as bajnoki 4. futamán a Phoenix Raceway-en.

A Hendrick Motorsports versenyzője, Chase Elliott egyike annak a négy pilótának, aki a NASCAR Cup Series 2020-as bajnoki címére esélyes a Phoenix Raceway-en megrendezésre kerülő szezonzárón, és a rajtfelállás formulája alapján a pole pozícióból indulhat a Championship 4 futamon.

Elliott a tervek szerint a 312 körös versenyen a négy kanyaros, 1,022 mérföldes (1.645 kilométeres) oválon az arizonai Avondale-ben a pole pozícióból indulhat, ha a legjobb kombinációval rendelkezik a legutóbbi versenyeredmény (50%-os súlyozással, amely 25%-ban az autó és 25%-ban a pilóta alapján), a tulajdonosok rangsorában elfoglalt helyezés (35%-os súlyozással) és a legutóbbi versenyen futott leggyorsabb körének helyezése (15%-os súlyozással) a négy fennmaradó bajnoki versenyző közül.

Ez a verseny a 13. futam, amelyre ezt a képletet alkalmazták, és Elliott az első 12 versenyen három pole pozíciót szerzett.

Egy szabály miatt csak a négy bajnokság 4 versenyzője indulhat az első négyben. Elliott az első helyet úgy szerezte meg, hogy a legutóbbi, Martinsville Speedwayen rendezett futamot a harmadik leggyorsabb körrel nyerte meg a #9-es Chevrolet volánja mögött. Bár a négy Championship 4 csapat mindegyike holtversenyben vezeti a tulajdonosi tabellát 5000 ponttal, a #9-es csapat hivatalosan a második helyre van besorolva.

A Penske csapat Joey Logano indul Elliott mellett az első sorból a második helyről a #22-es Ford volánja mögött, miután a Martinsville Speedwayen az ötödik leggyorsabb köridővel a harmadik helyen végzett. Az ő #22-es csapata hivatalosan a tulajdonosok rangsorát vezeti.

A Penske csapat Brad Keselowskija és a Joe Gibbs Racing Denny Hamlinje, a 2020-as bajnoki cím másik két esélyes versenyzője a második sorban osztozik a harmadik és a negyedik helyen a #2-es Ford, illetve a #11-es Toyota volánja mögött.

Keselowski a Martinsville Speedway-en rendezett futamon a nyolcadik leggyorsabb köridővel a negyedik helyen végzett, és a #2-es csapatát hivatalosan a harmadik helyre sorolták a tulajdonosok rangsorában. Hamlin a 11. helyen végzett a leggyorsabb köridővel, és #11-es csapata hivatalosan a negyedik helyre van besorolva.

Megjegyzendő, hogy még akkor is ebben a sorrendben állna fel az első négy helyezett, ha mind a négy tulajdonosi érték az első helyre lenne beállítva.

A Penske csapat Ryan Blaney-ja a #12-es Fordja volánja mögött az ötödik helyen áll a nem bajnoki négyes versenyzői között. Ha nem lenne az a szabály, amely megakadályozza, hogy a nem bajnokság 4-esek az első négyben induljanak, Blaney a negyedik helyre kvalifikálta volna magát, miután a Martinsville Speedwayen a második leggyorsabb körrel a második helyen végzett. A #12-es csapata a kilencedik helyen áll a tulajdonosok rangsorában.

Itt a teljes ideiglenes rajtlistája a 2020-as Championship 4 futamnak a Phoenix Raceway-en.