NASCAR: Předběžná startovní listina Phoenixu – Chase Elliott na pole position NASCAR: Chase Elliott na pole position

Chase Elliott odstartuje do čtvrtého závodu šampionátu NASCAR Cup Series 2020 na okruhu Phoenix Raceway z pole position.

Chase Elliott z týmu Hendrick Motorsports je jedním ze čtyř jezdců, kteří mohou ve finále sezony na okruhu Phoenix Raceway vyhrát šampionát NASCAR Cup Series 2020, a na základě formule startovního pořadí odstartuje do závodu Championship 4 z pole position.

Elliott odstartuje do tohoto závodu na 312 kol na okruhu se čtyřmi zatáčkami a délkou 1,022 míle (1,5 km).645 km) na oválu v Avondale v Arizoně z pole position na základě nejlepší kombinace výsledků z posledního závodu (váha 50 %, přičemž 25 % závisí na voze a 25 % na jezdci), postavení v pořadí majitelů (váha 35 %) a pořadí nejrychlejšího kola v posledním závodě (váha 15 %) mezi zbývajícími čtyřmi uchazeči o mistrovský titul.

Tento závod je 13. závodem, pro který se tento vzorec použil, a Elliott získal tři pole position pro prvních 12.

Vzhledem k pravidlu mohou mezi nejlepšími čtyřmi startovat pouze čtyři jezdci šampionátu. Elliott obsadil první místo díky vítězství v posledním závodě na Martinsville Speedway, když za volantem svého vozu #9 Chevrolet zajel třetí nejrychlejší kolo. Zatímco všechny čtyři týmy šampionátu Championship 4 se dělí o vedení v pořadí majitelů s 5 000 body, tým #9 je oficiálně klasifikován na druhém místě.

Joey Logano z týmu Penske odstartuje vedle Elliotta v první řadě na druhém místě za volantem svého Fordu #22 poté, co na Martinsville Speedway skončil na třetím místě s pátým nejrychlejším časem na kolo. Jeho tým #22 je oficiálně klasifikován jako vedoucí v pořadí majitelů.

Brad Keselowski z týmu Penske a Denny Hamlin z Joe Gibbs Racing, další dva jezdci, kteří mohou získat titul v roce 2020, budou sdílet druhou řadu na třetím a čtvrtém místě za volanty svých vozů Ford #2 a Toyota #11.

Keselowski skončil v závodě na Martinsville Speedway na čtvrtém místě s osmým nejrychlejším časem a jeho tým #2 je oficiálně klasifikován jako třetí v pořadí majitelů. Hamlin skončil s nejrychlejším časem na kolo jedenáctý a jeho tým #11 je oficiálně klasifikován jako čtvrtý.

Vezměte na vědomí, že i kdyby byly všechny čtyři hodnoty pro pořadí vlastníků nastaveny na první místo, první čtveřice by se seřadila v tomto pořadí.

Ryan Blaney z týmu Penske je za volantem svého Fordu #12 na pátém místě v čele všech jezdců, kteří nejsou členy šampionátu. Nebýt pravidla, které brání jezdcům mimo šampionát 4 startovat mezi nejlepšími čtyřmi, Blaney by se kvalifikoval na čtvrtém místě poté, co na Martinsville Speedway dojel druhý s druhým nejrychlejším kolem. Jeho tým #12 je v pořadí majitelů na devátém místě.

Tady je kompletní předběžné startovní pořadí pro závod Championship 4 2020 na okruhu Phoenix Raceway.