Belmont Stakes 2020:

A Belmont Stakes általában a Hármas Korona harmadik és egyben utolsó állomása, de a koronavírus-járvány kissé megváltoztatta a lóversenynaptárat. Mostantól a Belmont Stakes lesz a Hármas Korona első állomása, mivel a futamot június 20-án rendezik meg.

Ha az ikonikus verseny 152. futamának mezőnyét nézzük, van néhány favorit, aki hazaviheti a győzelmet. Tiz the Law jelenleg a Belmont Stakes győzelmének favoritjaként szerepel, 3-2-es nyereményszorzóval. A hároméves telivér nemrég megnyerte a Florida Derby-t is, és a Kentucky Derby egyik favoritjának tartották, amikor azt még a Triple Crown első szakaszának tekintették. Tiz the Law a 2019-es Champagne Stakes-t is megnyerte, amelyet a Belmont Parkban rendeznek, 1:35:41-es idővel.

Dr. Postnak van a második legmagasabb esélye a Belmont Stakes megnyerésére 9:1 arányban. A hároméves telivér az Unbridled Stakes első helyéről érkezik, ahol 1:43:07-es idővel nyert az 1 1/16 mérföldes pályán. Dr. Post idei két indítása során két első helyezést ért el.

A Belmont Stakes szerdai sorsolásán kiderültek a futam rajtpozíciói. Itt vannak: