15 leggazdagabb NASCAR-versenyző 2020-ban

Ha a világ legveszélyesebb sportágainak listájáról van szó, a NASCAR-versenyzés egyértelműen a listán van. Ez azonban azt is jelenti, hogy a NASCAR egyben az egyik legjövedelmezőbb sportág is. A sportágban nem a halálesetek jelentik az egyetlen kockázatot, bár a leghalálosabbat.

Tény, hogy a játékban bekövetkező halálesetek esélye 2%-os, a sportág történetében, az 1900-as évek eleje óta mindössze 28 versenyző vesztette életét, az utolsó Dale Earnhardt Sr. volt. A sport nagyon szervezett és professzionális, ezért a versenyzőktől elvárják, hogy megfelelően képzettek legyenek, és a legjobb felszereléssel rendelkezzenek.

A felszerelésről szólva, a legtöbb korábbi versenyző még saját csapatot is alapított, és felszerelést, edzést és csapatot biztosít az új tehetséges versenyzőknek. Mindezek a tevékenységek nagymértékben megnövelték a legtöbb ilyen versenyző keresetét, akiknek már nem csak a fizetésükre és a jóváhagyásokra kell hagyatkozniuk. Íme a leggazdagabb NASCAR-versenyzők listája, akik még élnek és élvezik vagyonukat.

15 Michael Waltrip – 35 millió dollár

foxsports.com

Michael Waltrip 35 millió dolláros vagyonra tett szert, mióta a 2002-es Aaron’s 499-es futamon megkezdte 6 éves pályafutását, és bár csak néhány versenyen vett részt, mégis korának egyik legsikeresebb versenyzője. Összesen 11 győzelmet és 105 top tízest ért el.

14 Greg Biffle – 50 millió dollár

dailynews.com

Greg Biffle korábban a Jack Roush Fenway Racingnél versenyzett, amelynek társtulajdonosa, és a 2002-es Busch Series bajnoki cím megszerzése után került a köztudatba. Azóta 19 győzelmet és 174 top tízes helyezést ért el. A most 61 éves férfi nettó vagyona nagymértékben csökkent egy rosszul sikerült válás miatt, amit elszenvedett, és jelenleg 50 millió dolláron áll.

13 Kasey Kahne – 50 millió dollár

usatoday.com

Kasey Kahne egy profi autóversenyző, aki földpályás versenyzőként vett részt, és visszavonult a profi stock car versenyzéstől. A most 40 éves sportoló 2017-ben 11,8 millió dollárt kapott, és 18 győzelmet szerzett karrierje során a Cup sorozatban. A 16 éves és 215 futamból álló pályafutása alatt 50 millió dolláros vagyont halmozott fel.

12 Matt Kenseth – 60 millió dollár

wsoctv.com

Matt Kenseth 16 évesen, 1988-ban kezdte pályafutását a Madison International Speedwayen, és azóta 39 győzelmet aratott. A 42 éves sportoló nettó vagyona 60 millió dollár, de mivel az idei szezonban visszatért, számítani kell arra, hogy a pénze tovább fog nőni.

11 Kurt Busch – 65 millió dollár

sbnation.com

A tehetséges Kurt Busch a vérében született a sebességgel, és jelenleg a NASCAR sorozat második leghosszabb ideje aktív versenyzője. Emellett Kyle Busch idősebb testvére, aki pályafutása során 40 győzelmet és 344 top 10-es helyezést tudhat magáénak. Jelenleg 65 millió dollárt ér, és mivel még mindig aktív, arra számítunk, hogy ez az érték még emelkedni fog.

10 Carl Edwards – 70 millió dollár

bleacherreport.com

Carl Edwards egy jól ismert visszavonult profi stock car versenyző, aki általában hátraszaltókat hajt végre az autójáról a győzelmi ünneplések alkalmával. Nagyon eredményes pályafutása során több mint 72 karrier győzelmet jegyez, és a 2012-es szezonban 13,7 millió dolláros fizetést kapott. Nettó vagyona jelenleg 70 millió dollár.

9 Danica Patrick – 70 millió dollár

parade.com

Danica Patrick sokak számára talán az egyetlen női versenyző, de ez az ikonikus nő a sportág legjobban kereső versenyzői között van. A most 38 éves sportoló már véget vetett minden reményének, hogy valaha is győzelmet szerezzen, de legalább 7 top tízes helyezéssel rendelkezik.

Ami viszont meglepő, az a 70 millió dolláros nettó vagyona, ami nincs összhangban a teljesítményével. Egy férfiak uralta sportágban kifizetődő a legjobb nőnek lenni.

8 Mark Martin – 75 millió dollár

Mark Martint sok szóval jellemezték már, de a mi kedvencünk messze az ESPN leírása: “a legjobb versenyző, aki nem nyert”. Azonban még ezek a kudarcok sem tántorították el a vagyonától, hiszen a 61 éves visszavonult stock car versenyző nettó vagyona 75 millió dollár. Bár még mindig ő a legtöbb második helyezést elért NASCAR-versenyző.

7 Kyle Busch – 80 millió dollár

ftw.usatoday.com

A Busch testvérek mindketten versenyezhetnek, de tudjuk, kié a Las Vegas-i szerencse. Kyle 19 évesen a valaha volt legfiatalabb, aki pole pozíciót szerzett. Kyle jelenleg 56 győzelemmel rendelkezik a NASCAR Kupában, 209 karrier győzelemmel és 675 top tízes eredménnyel. Kyle 80 millió dolláros nettó vagyonnal rendelkezik, és jelenleg a NASCAR legjobban fizetett versenyzője 17,8 millió dolláros éves fizetésével.

6 Kevin Harvick – 90 millió dollár

stewarthaasracing.com

Kevin Harvick a Stewart-Hass Racingtől szintén a legjobban keresők között van a motorsportban. A 2019-es és 2020-as szezonban 12 millió dollárt keresett, amivel a negyedik helyen áll a NASCAR fizetési listáján. A profi stock car versenyző már 47 győzelmet jegyzett, és arra számítunk, hogy még többet is szerez, mielőtt a visszavonulást fontolgatná. Nettó vagyona 90 millió dollár erős.

5 Tony Stewart – 100 millió dollár

nascar.com

Az Indiana állambeli NASCAR-versenyző hullámvasutazó karriert futott be az autósportban, és nemrég júniusban a Dover International Speedway-en szakította meg több mint 30 futam óta tartó nyeretlen sorozatát. Ő volt a NASCAR világ legjobban fizetett sportolója 2013-ban, 18,5 millió dollárt keresett, és továbbra is a Coca-Cola és a Kraft Foods kedvence. A 49 éves férfi nettó vagyona 100 millió dollár, ami miatt elgondolkodtató, hogy miért nem kötötte még össze az életét.

4 Jimmie Johnson – 180 millió dollár

tampabay.com

Jimmie Johnson egy másik nagy név, egy legenda a NASCAR pályán, és több mint 20 hosszú éve versenyez. A legenda 83 győzelmet, 228 első ötös helyezést, további 336 top tízes helyezést ért el, és 17,5 millió dollárt kapott a 2019-es és 2020-as szezonra. Támogatásaival és egyéb tevékenységével együtt Jimmie nettó értéke 180 millió dollár erős.

3 Jeff Gordon – 230 millió dollár

Jeff Gordon nagyon fiatalon kezdett versenyezni, a 48 éves egykori versenyző 1990-ben csatlakozott a NASCAR-hoz, és a híres Hendricks Motorsport tagja volt. Gordon összesen több mint 500 millió dollárt keresett, mióta a NASCAR-ban versenyez, jelenleg pedig 230 millió dollárt ér. Jelenleg kedvenc csapatának, a Hendricks Motorsportsnak a vezetője.

2 Richard Childress – 250 millió dollár

Richard Childress akkor került a NASCAR-ba, amikor az akkori versenyzők sztrájkoltak, és bár átlagos versenyző volt, kiváló menedzsernek bizonyult. Olyan versenyzőket toborzott és edzett a Richard Childress Racing, RCR csapatába, mint Paul Menard, Kevin Harvick, Jeff Burton, sőt még Dale Earnhardt Sr. is, így az egyik legsikeresebb csapat lett. A most 75 éves NASCAR-legenda nettó vagyona 250 millió dollár.

1 Dale Earnhardt Jr. – 400 millió dollár

Dale Earnhardt Jr. a stock car versenysportban a legsikeresebb karriert futotta be, a NASCAR legjobban fizetett sportolója lett, 21,4 millió dollárt keresve még 2017-ben. Továbbra is ő a legnépszerűbb motorsportversenyző, annak ellenére, hogy visszavonult, és a Junior Motorsport, a JRM társtulajdonosa.

Sok reklámot, merchandising-szerződést kötött, és jelenleg a NASCAR műsorvezetője az NBC-n. Mindezek együttesen 400 millió dollárhoz juttatják a félig visszavonult versenyzőt, ami egyben a sportág történetének legmagasabb bevétele is.