New England Patriots – Pittsburgh Steelers:

A Patriots és a Steelers vasárnap az NFL történetében 26. alkalommal csap össze egymással.

Ez a mérkőzés két AFC nehézsúlyú ellenfél között zajlik, és a rájátszás közeledtével nagyon fontos lehet a helyezések szempontjából.

A Steelers 14-11-re vezeti a sorozatot, de a Patriots az elmúlt kilenc összecsapásból hetet megnyert.

Mindkét csapat jelenleg az első helyen áll a saját divíziójában, és egy vereséggel valószínűleg mindkét csapat a második helyre esne vissza.

Ez a mérkőzés izgalmasnak ígérkezik.

Vessünk egy pillantást történelmük öt legfontosabb mérkőzésére, hogy ráhangolódjunk a mai epikus csatára.

A Steelers és a Patriots az 1979-es szezon első hetében a Monday Night Footballban találkozott egymással.

Russ Francis az első negyedben elkapott egy négy yardos passzt Steve Grogan-tól, amivel a Patriots korán 7-0-ra vezetett.

A második negyedben a Steelers gyorsan visszavágott Sidney Thornton két yardos touchdown futásával. Az extra pontot nem sikerült értékesíteniük, így a Patriots 7-6-ra maradt előnyben.

John Smith a második negyedben még két mezőnygólt is rátett, amivel 13-6-ra növelte az előnyt. Az állás itt maradt a negyedik negyedig, amikor Sidney Thornton ismét eljutott az end zone-ba, ezúttal Terry Bradshaw 21 yardos passzából.

A mérkőzés hosszabbításra került, és Matt Bahr 41 yardos mezőnygólt rúgott, így a Steelers izgalmas 16-13-as győzelmet aratott.

Terry Bradshaw 221 yardot és egy touchdownt dobott, John Stallworth pedig öt passzt fogott 95 yardért a győzelemben.

Pittsburgh 27, New England 21: 4. hét, 1981-es alapszakasz

A Patriots a 4. hétre nagyon nehéz helyzetben érkezett. 0-3-ra álltak, és Terry Bradshaw és Franco Harris csatája volt az utolsó dolog, amire szükségük volt.

A Steelers gyorsan 21-7-es előnyre tett szert két Franco Harris touchdown-futás és egy Bennie Cunningham touchdown-recept Terry Bradshaw-tól.

A Patriots azonban nem akart csendben maradni.

Tony Collins a negyedik negyedben egy 10 yardos touchdown-futással, majd Stanley Morgan ezt követően Matt Cavanaugh-tól egy 12 yardos touchdown-recepcióval egyenlített 21-21-re, és hosszabbításba küldte a meccset.

Mégis Terry Bradshaw egy 24 yardos touchdown-passzal jutott el Lynn Swanhoz, így a Patriots drámai hosszabbításos győzelmet aratott.

Bradshaw 247 yardot és két touchdownt dobott, Bennie Cunningham pedig nyolc passzt fogott 94 yardért.

New England 24, Pittsburgh 17: 2001 AFC Championship

A Patriots az előző héten legyőzte a Raiders-t a “Tuck Rule Game”-ben, és Pittsburgh-be látogatott, hogy bejusson a Super Bowlba.

A Patriots az első negyedben egy Troy Brown punt visszahordásnak köszönhetően gyorsan 7-0-ra vezetett.

A szezon korábbi szakaszában az immár legendássá vált Tom Brady vette át Drew Bledsoe helyét, miután Bledsoe sérülés miatt kihagyta a szezon nagy részét.

Bledsoe – 10 éves, 103 millió dolláros szerződéssel – most Brady tartalékja volt.

A Patriots számára tragédia történt, amikor Brady a mérkőzés elején megsérült, és Bledsoe-t hívták segítségül, hogy megpróbálja győzelemre vezetni őket.

Bledsoe gyorsan befejezett egy 14 yardos touchdown-passzt David Pattennek, amivel a Patriots 14-3-ra vezetett. Ezt követte egy blokkolt mezőnygól touchdown visszahordása, és a Steelers már nem tudott talpra állni.

A Patriots 24-17-re megnyerte a mérkőzést, és egy izgalmas Super Bowlban legyőzte a Rams-t.

Drew Bledsoe 102 yardot és egy touchdownt dobott, míg Kordell Stewart 255 yardot és három interceptiont dobott a Steelersnek.

New England 41, Pittsburgh 27: 2004 AFC Championship

Az ember tudta, hogy a 2004-es AFC Championship a Pittsburgh – New England mérkőzésen fog eldőlni. Egyszerűen nem volt más lehetőség.

Meglepő módon ez a meccs alig volt meccs.

A Patriots korán átugrott a Steelersen, és a félidőre vége is volt.

Deion Branch elkapott egy 60 yardos touchdown-passzt Tom Bradytől, majd David Givens ezt követte egy saját, kilenc yardos touchdown-receptionnel.

A Patriots 17-3-ra vezetett, amikor Rodney Harrison egy 87 yardos interception-visszahordással touchdownt szerzett, így a félidőre 24-3-as előnnyel vonulhattak.

A második félidőben végre felébredt a Steelers támadójátéka, de ez nem volt elég ahhoz, hogy versenyképessé tegye a mérkőzést. A Patriots 41-27-re megnyerte a mérkőzést, és bejutott a Super Bowlba a Philadelphia ellen.

Tom Brady 207 yardot és két touchdownt dobott, míg Deion Branch négy passzt fogott 116 yardért és egy touchdownért, valamint kétszer futott 37 yardot és egy futó touchdownt.

New England 23, Pittsburgh 20: 3. hét, 2005-ös alapszakasz

A Steelers a 3. héten revansot akart venni az előző szezonban az AFC bajnoki mérkőzésen elszenvedett vereségért.

Corey Dillon révén a Patriots gyorsan 7-0-ra vezetett az első negyedben, de Hines Ward egy 85 yardos touchdown-receptionnel válaszolt Ben Roethlisbergertől, és 7-7-re egyenlített.

A negyedik negyedre 13-10-re vezetett a Pittsburgh, amikor Corey Dillon egy újabb futó touchdownt, Adam Vinatieri pedig egy mezőnygólt szerzett, így a Patriots 20-13-ra vezetett.

A Steelers egy újabb Hines Ward touchdown-receptionnel válaszolt, és 20-20-ra egyenlített.

A Patriots 1:21 perccel a vége előtt visszakapta a labdát, és Tom Brady a Pittsburgh 25 yardos vonaláig vezette őket, ahol Adam Vinatieri egy másodperccel a vége előtt berúgta a győztes mezőnygólt.

Tom Brady 31-41-re volt képes 372 yardért és egy touchdownért.