Alex Labbe nyerte az utolsó esélyes kvalifikációs futamot; négy versenyző jutott be a texasi iRacing főversenyre

Alex Labbe nyerte a virtuális Texas Motor Speedway-en rendezett kvalifikációs futamot, és egyike lett annak a négy versenyzőnek, akik bejutottak a vasárnapi O’Reilly Auto Parts 125-ös futamra, a második eNASCAR iRacing Pro Series Invitational futamra.

Labbe mellett Anthony Alfredo, Ty Majeski és Ruben Garcia Jr. is bejutott a 35 autóból álló mezőnybe az eNASCAR Pro Invitational Qualifier versenyen keresztül, amely egy 30 körös száguldás volt a 1,5 mérföldes pályán, figyelmeztetések nélkül. Labbe, a Pinty’s Series rendszeres Xfinity Series tapasztalattal rendelkező versenyzője, az utolsó körös előzéssel átvette a vezetést.

RELATED: A versenyzők iRacing beállításainak összehasonlítása

Jeb Burton volt az első versenyző a buborékon kívül, aki ötödik lett. Derek Kraus, Brennan Poole, Kaz Grala, Stewart Friesen és Joe Graf Jr. egészítette ki sorrendben a top 10-et.

A négy továbbjutó versenyző a NASCAR Cup Series 31 korábbi vagy aktív versenyzőjéhez csatlakozik a főversenyen. Amennyiben a Cup versenyzők közül bárki csatlakozik vagy kiesik a későiek közül, az átigazolási helyek számát ennek megfelelően módosítják, Burton lesz a következő. A verseny ET 13:00-kor kezdődik, és a FOX/FS1 élőben közvetíti.