A 42-es rajtszámú Kyle Petty versenyautó története

Kyle Petty 33 éves, több NASCAR-körön átívelő pályafutása során talán soha nem nyert bajnokságot. De mint a sportág élethosszig tartó szószólója és a Winston Cup Series egyik legismertebb neve, a mi Kyle Petty 42-es rajtszámú autónk mindent képvisel, ami jó a stock car versenyzésben és annak örökségében.

Ha egy dolgot tudsz Winston-Salem belvárosában található múzeumunkról, az az, hogy a Pettyhez hasonló versenyzők tiszteletére törekszünk, megőrizve történelmüket és bemutatva azt a vendégeinknek, ahogy csak tudjuk. Petty 42-es rajtszámú Coors Light Silver Bullet autójával pontosan ezt tettük.

A kék-piros Pontiac, amelyet Petty az 1995-ös szezonban vezetett, a kor ikonja, és a vendégek számára a Petty családnak a sportra gyakorolt hatását és az évek során bekövetkezett átalakulását idézi fel.

Nem titok, hogy múzeumunk tulajdonosa, Will Spencer lelkes autógyűjtő, aki mindenhol rejtett kincseket talál. Ahogy Will meséli, az autót az Ebay-en találta, és az Ohio állambeli Little Hockingban található Irvin Campers-től vásárolta meg. Mint a múzeumunk emeletén található sok más autóról, Will szájhagyomány útján hallott róla, és úgy döntött, hogy megveszi.

A Kyle Petty autó legalább 10 évig volt a birtokában, mielőtt a múzeumunk megnyitotta volna kapuit. De miután olyan sokáig volt elrejtve a raktárban, Will és a JKS Incorporated csapata úgy döntött, hogy újra életre kelti az Ezüstgolyót.

“Több mint 40 autó kell egy versenyhez, és ahhoz, hogy 10 sztár legyen, 30 másiknak kell lennie, akiknek a szereteten kívül nincs igazi okuk versenyezni” – mondta Will Kyle Pettyről és a 42-es számú autóról. “A múzeum nem bajnokokból áll! Hanem azokból a versenyzőkből, akik a sportot csinálták. A hétköznapi ember!”

A Petty név mélyen beivódott a NASCAR történelmébe, és a sportág valaha ismert legjobb versenyzői közé tartozik. De a Petty család harmadik generációs versenyzőjeként Kyle az apja, Richard és nagyapja, Lee örökségét vitte tovább.”

A Randlemanben 1960-ban született Petty 1979-ben csatlakozott a Winston Cup Series-hez, és karrierje során nyolc győzelmet gyűjtött a NASCAR kiemelkedő kupasorozatában. Petty legjobb éveit a pályán 1992-ben és 1993-ban töltötte, amikor a Cup Series bajnoki tabelláján az ötödik helyen végzett.

Mint Will mondja, “dinasztiája a történelemben adott volt.”

Ez a dinasztia a 2008-as szezonig tartott, de Petty fénykora jóval korábban véget ért. Az 1995-ös szezonban Petty megnyerte pályafutása utolsó versenyét azzal az autóval, amely ma a múzeumunk padlóján áll.

Az 1995-ös szezon 12. futama, a Miller Genuine Draft a Delaware állambeli Doverben nem kis kihívást jelentett Petty számára. Petty és a 42-es rajtszámú Pontiac Coors Light Silver Bullet a 37. helyről indult a versenyen. Az 500 mérföld hosszú doveri oválon Petty autóról autóra előzte meg az autókat, majd a 132. körben átvette a vezetést, és mindössze két körig tartotta azt.

Petty és a 42-es Silver Bullet a 136. körben visszaszerezte a vezetést, és a következő 82 körben meg is tartotta azt. Petty a verseny második felében a mezőnnyel, különösen Bobby Labonte-val, Jeff Gordonnal és Dale Earnhardttal küzdött, háromszor is átvette a vezetést, mielőtt a 459. körben végleg megszerezte azt.

Petty végül 0,22 másodperccel nyerte meg a versenyt Labonte előtt. Petty 271 kört vezetett a 42-es rajtszámú autóval, és a verseny győzteseként 77 665 dollárt keresett.

A verseny a Pontiac autó egyik utolsó győzelme volt a NASCAR történetében, mivel a vállalat 2003-ban kivonult a NASCAR-ból.

A 42-es számú Silver Bullet története azonban tovább él a múzeumunkban, és meghívjuk Önt, hogy élje át újra a Winston Cup Series versenyek napjait a 42-es számú Kyle Petty-kiállításon keresztül. Csatlakozzon hozzánk egy túrára, vagy rendezzen különleges eseményt a NASCAR legbefolyásosabb és legegyedibb kincsei körül.