Belmont Stakes 2020: Cele mai recente cote, poziții pe posturi pentru cea de-a 152-a ediție a „Testului Campionului”

În mod normal, Belmont Stakes este a treia și ultima etapă a Triplei Coroane, dar pandemia de coronavirus a modificat puțin calendarul curselor de cai. Acum, Belmont Stakes va servi drept prima etapă a Triplei Coroane, cursa urmând să aibă loc pe 20 iunie.

Când vă uitați la lotul pentru cea de-a 152-a ediție a cursei emblematice, există câțiva favoriți care ar putea lua victoria acasă. Tiz the Law este în prezent cotat ca favorit cu o cotă de 3-2 la câștigarea Belmont Stakes. Pur-sângele în vârstă de trei ani a câștigat recent și Florida Derby și a fost considerat unul dintre favoriții pentru Kentucky Derby atunci când acesta era încă văzut ca prima etapă a Triplei Coroane. Tiz the Law a câștigat, de asemenea, Champagne Stakes 2019, care se desfășoară la Belmont Park, cu un timp de 1:35:41.

Dr. Post are a doua cea mai mare cotă pentru a câștiga Belmont Stakes, la 9-1. Pur-sângele în vârstă de trei ani vine după o clasare pe primul loc în Unbridled Stakes, unde s-a impus cu timpul de 1:43:07 pe traseul de 1 1/16 mile. În cele două starturi din acest an, Dr. Post a obținut o pereche de clasări pe primul loc.

Niciun anunț disponibil

Tragerea la sorți pentru Belmont Stakes de miercuri a dezvăluit pozițiile de start pentru cursă. Iată-le:

10. Pneumatic

Ce cal câștigă Belmont Stakes? Și ce lovitură uriașă cu bătaie lungă lovește placa? Vizitați SportsLine acum pentru a afla câștigătorul de la Belmont Stakes al lui Jody Demling, pentru a vedea ce pariuri pe termen lung concurează și pentru a obține pozițiile finale pentru fiecare cal în parte, toate acestea de la handicapul care a nimerit câștigătorii a cinci curse consecutive.

Iată care sunt cotele, prin SportsLine, pentru fiecare dintre caii care vor fi la poarta de start la Belmont Park. Nu uitați să reveniți aici pentru pozițiile de la stâlp după ce va fi anunțată tragerea la sorți.