New England Patriots vs Pittsburgh Steelers: Top 5 Games in Rivalry History

The Patriots i Steelers będzie mecz przeciwko sobie po raz 26 w historii NFL w niedzielę.

Jest to mecz pomiędzy dwoma pretendentami do tytułu mistrzowskiego w AFC i może stać się bardzo ważny dla obsady miejsc w playoffach.

Steelers prowadzą w serii 14-11, ale Patriots wygrali siedem z ostatnich dziewięciu spotkań.

Obydwie drużyny zajmują obecnie pierwsze miejsce w swoich dywizjach i obydwie prawdopodobnie spadłyby na drugie miejsce w przypadku porażki.

Ten mecz zapowiada się na dreszczowiec.

Przyjrzyjmy się pięciu najlepszym meczom w ich historii, aby pomóc w nastroju do dzisiejszej epickiej bitwy.

Steelers i Patrioci spotkali się w Monday Night Football w Tygodniu 1 sezonu 1979.

Russ Francis złapał czterojardowe podanie od Steve’a Grogana w pierwszej kwarcie, aby dać Patriotom wczesne prowadzenie 7-0.

Steelers szybko wrócili w drugiej kwarcie z przyłożeniem Sidneya Thorntona na dwa jardy. Nie udało im się zdobyć dodatkowego punktu i Patrioci pozostali z przodu 7-6.

John Smith dodał kilka bramek w drugiej kwarcie, aby zwiększyć przewagę do 13-6. Wynik ten utrzymał się do czwartej kwarty, kiedy to Sidney Thornton ponownie znalazł się w strefie punktowej, tym razem po 21-jardowym podaniu od Terry’ego Bradshawa.

W meczu doszło do dogrywki, w której Matt Bahr strzelił 41-jardowego gola, dając Steelersom emocjonujące zwycięstwo 16-13.

Terry Bradshaw rzucił na 221 jardów i przyłożenie, a John Stallworth złapał pięć podań na 95 jardów w wygranej.

Pittsburgh 27, New England 21: Tydzień 4, 1981 Sezon Regularny

Patrioci przyszli do Tygodnia 4 zmagając się z trudnościami. Byli 0-3, a starcie z Terrym Bradshawem i Franco Harrisem było ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowali.

Steelers szybko wyskoczyli na prowadzenie 21-7 dzięki dwóm przyłożeniom Franco Harrisa i przyłożeniu Bennie Cunninghama od Terry’ego Bradshawa.

Jednakże Patrioci nie dali za wygraną.

Tony Collins miał 10-jardowy bieg na przyłożenie w czwartej kwarcie, a Stanley Morgan podążył za tym z 12-jardowym odbiorem przyłożenia od Matta Cavanaugha, aby zremisować grę na 21-21 i wysłać ją do dogrywki.

Jednakże Terry Bradshaw połączył się z 24-jardowym przyłożeniem Lynn Swan, aby dać Patriotom dramatyczne zwycięstwo w dogrywce.

Bradshaw rzucił na 247 jardów i dwa przyłożenia, a Bennie Cunningham złapał osiem podań na 94 jardy.

Nowa Anglia 24, Pittsburgh 17: 2001 AFC Championship

Patrioci pokonali Raiders w „Tuck Rule Game” tydzień wcześniej i odwiedzili Pittsburgh, chcąc awansować do Super Bowl.

Patrioci objęli szybkie prowadzenie 7-0 dzięki powrotowi Troya Browna w pierwszym kwartale.

Wcześniej w sezonie, legendarny już Tom Brady zastąpił Drew Bledsoe po tym, jak Bledsoe stracił dużą część sezonu z kontuzją.

Bledsoe-with a 10-year, $103 million contract-was now the backup to Brady.

Tragedia uderzyła dla Patriotów, kiedy Brady został ranny na początku gry, a oni wezwali Bledsoe, aby spróbować poprowadzić ich do victory.

Bledsoe szybko zakończone 14-yard touchdown pass do Davida Pattena, aby dać Patriotom 14-3 lead. Patrioci wygrali mecz 24-17 i pokonali Rams w emocjonującym Super Bowl.

Drew Bledsoe rzucił na 102 jardy i przyłożenie, podczas gdy Kordell Stewart rzucił na 255 jardów i trzy przechwyty dla Steelers.

Nowa Anglia 41, Pittsburgh 27: Mistrzostwa AFC 2004

Wiedziałeś, że Mistrzostwa AFC 2004 sprowadzą się do meczu Pittsburgh vs Nowa Anglia. Po prostu nie było sposobu, aby to obejść.

Niespodziewanie, ten mecz był ledwie grą.

Patrioci przeskoczyli Steelers na początku i było już po połowie.

Deion Branch złapał 60-jardowe przyłożenie od Toma Brady’ego, a David Givens poszedł za nim z własnym dziewięciojardowym przyłożeniem.

Ofensywa Steelers w końcu przebudziła się w drugiej połowie, ale to nie wystarczyło, aby uczynić mecz konkurencyjnym. Patrioci wygrali mecz 41-27 i awansowali do Super Bowl przeciwko Philadelphii.

Tom Brady rzucił na 207 jardów i dwa przyłożenia, podczas gdy Deion Branch złapał cztery podania na 116 jardów i przyłożenie, a także dwa razy pobiegł z piłką na 37 jardów i przyłożenie.

Nowa Anglia 23, Pittsburgh 20: Tydzień 3, 2005 Sezon Regularny

Steelers chcieli się zemścić w Tygodniu 3 za porażkę w meczu o mistrzostwo AFC w poprzednim sezonie.

Corey Dillon dał Patriotom szybkie prowadzenie 7-0 w pierwszym kwartale, ale Hines Ward odpowiedział 85-jardowym przyłożeniem od Bena Roethlisbergera, aby zremisować mecz 7-7.

Pittsburgh prowadził 13-10 w czwartej kwarcie, kiedy Corey Dillon dodał kolejne przyłożenie, a Adam Vinatieri zdobył bramkę dającą Patriotom prowadzenie 20-13.

Steelers odpowiedzieli kolejnym przyłożeniem Hinesa Warda, dzięki któremu zremisowali 20-20.

Patrioci odzyskali piłkę na 1:21 przed końcem meczu, a Tom Brady poprowadził ich w dół pola aż do linii 25 jardów Pittsburgha, gdzie Adam Vinatieri kopnął zwycięskiego gola na sekundę przed końcem meczu.

Tom Brady był 31-41 na 372 jardy i przyłożenie.