New England Patriots vs Pittsburgh Steelers:

Patrioti a Steelers se v neděli utkají po šestadvacáté v historii NFL.

Jedná se o zápas dvou těžkých soupeřů AFC, který by se s blížícím se play-off mohl stát velmi důležitým z hlediska nasazení.

Oceláři celkově vedou v sérii 14:11, ale Patriots vyhráli sedm z posledních devíti vzájemných zápasů.

Obě mužstva jsou v současné době na prvním místě ve svých divizích a oba týmy by v případě prohry pravděpodobně klesly na druhé místo.

Tento zápas slibuje napínavý souboj.

Podívejme se na pět nejlepších zápasů v jejich historii, abychom se lépe naladili na dnešní epickou bitvu.

Oceláři a Patrioti se střetli v pondělním nočním fotbale v prvním týdnu sezóny 1979.

Russ Francis chytil v první čtvrtině čtyřyardovou přihrávku od Steva Grogana a dostal Patriots do vedení 7:0.

Oceláři rychle odpověděli ve druhé čtvrtině dvouyardovým touchdownem Sidneyho Thorntona. Nepodařilo se jim však proměnit extra point a Patriots zůstali ve vedení 7:6.

John Smith přidal ve druhé čtvrtině několik field goalů a zvýšil vedení na 13:6. Tento stav vydržel až do čtvrté čtvrtiny, kdy se Sidney Thornton opět dostal do koncové zóny, tentokrát po přihrávce Terryho Bradshawa z 21 yardů.

Zápas dospěl do prodloužení a Matt Bahr kopem z 41 yardů zajistil Ocelářům napínavé vítězství 16:13.

Terry Bradshaw hodil 221 yardů a touchdown a John Stallworth chytil při vítězství pět přihrávek na 95 yardů.

Pittsburgh 27, New England 21: 4. týden, základní část 1981

Patriots vstoupili do 4. týdne s velkými problémy. Prohrávali 0:3 a souboj s Terrym Bradshawem a Francem Harrisem byl tím posledním, co potřebovali.

Oceláři rychle odskočili do vedení 21:7 díky dvěma touchdownům Franca Harrise a touchdownovému příjmu Bennieho Cunninghama od Terryho Bradshawa.

Patrioti však nechtěli odejít v klidu.

Tony Collins ve čtvrté čtvrtině doběhl na 10 yardů a Stanley Morgan na něj navázal 12 yardovým touchdownem od Matta Cavanaugha, čímž vyrovnal na 21:21 a poslal zápas do prodloužení.

Terry Bradshaw však navázal 24jardovou touchdownovou přihrávkou na Lynna Swana a zajistil Patriots dramatické vítězství v prodloužení.

Bradshaw hodil 247 yardů a dva touchdowny a Bennie Cunningham chytil osm přihrávek na 94 yardů.

New England 24, Pittsburgh 17: 2001 AFC Championship

Patrioti týden předtím porazili Raiders v „Tuck Rule Game“ a navštívili Pittsburgh s cílem postoupit do Super Bowlu.

Patrioti se v první čtvrtině ujali rychlého vedení 7:0 díky návratu Troye Browna z puntu.

Na začátku sezony vystřídal Drew Bledsoea dnes již legendární Tom Brady poté, co Bledsoe vynechal většinu sezony kvůli zranění.

Bledsoe – s desetiletou smlouvou na 103 milionů dolarů – byl nyní zálohou Bradyho.

Tragédie pro Patriots nastala, když se Brady na začátku zápasu zranil a oni povolali Bledsoeho, aby se je pokusil dovést k vítězství.

Bledsoe rychle dokončil 14-yardovou touchdownovou přihrávku na Davida Pattena a dostal Patriots do vedení 14:3.

Bledsoe se tak dostal do vedení. Následoval touchdown z Blocked Field Goal a Steelers už se z něj nevzpamatovali.

Patriots vyhráli zápas 24:17 a ve strhujícím Super Bowlu porazili Rams.

Drew Bledsoe hodil 102 yardů a touchdown, zatímco Kordell Stewart hodil 255 yardů a tři interceptions za Steelers.

New England 41, Pittsburgh 27: Mistrovství AFC 2004

Tak nějak jste věděli, že mistrovství AFC 2004 rozhodne zápas Pittsburghu a New England. Prostě to nešlo jinak.

Překvapivě to byl sotva zápas.

Patrioti se na Steelers vrhli hned na začátku a do poločasu bylo po zápase.

Deion Branch chytil od Toma Bradyho touchdown z 60 yardů a David Givens na něj navázal vlastním touchdownem z 9 yardů.

Patrioti vedli 17:3, když Rodney Harrison přidal 87jardový interception return for a touchdown a do poločasu vedli 24:3.

V druhém poločase se útok Steelers konečně probudil, ale na vyrovnání to nestačilo. Patriots vyhráli 41:27 a postoupili do Super Bowlu proti Philadelphii.

Tom Brady hodil 207 yardů a dva touchdowny, zatímco Deion Branch chytil čtyři přihrávky za 116 yardů a touchdown a také dvakrát běžel s míčem za 37 yardů a jeden rushing touchdown.

New England 23, Pittsburgh 20: 3. týden, základní část sezóny 2005

Oceláři se chtěli ve 3. týdnu pomstít za výprask v zápase AFC Championship v předchozí sezóně.

Corey Dillon poslal Patriots v první čtvrtině do rychlého vedení 7:0, ale Hines Ward odpověděl 85yardovým touchdownem od Bena Roethlisbergera a vyrovnal na 7:7. V druhé čtvrtině se Patriots dostali do vedení 7:0, ale Hines Ward se snažil o vyrovnání.

Pittsburgh vedl ve čtvrté čtvrtině 13:10, když Corey Dillon přidal další rushing touchdown a Adam Vinatieri field goal a Patriots vedli 20:13.

Oceláři odpověděli dalším touchdownovým příjmem Hinese Warda a vyrovnali stav utkání na 20:20.

Pittsburgh se tak dostal do vedení 20:20.

Patriots získali míč zpět 1:21 minuty před koncem a Tom Brady je dovedl po hřišti až na 25-yardovou linii Pittsburghu, odkud Adam Vinatieri kopl vítězný field goal pouhou sekundu před koncem utkání.

Tom Brady měl bilanci 31-41 pro 372 yardů a touchdown.